Jak samodzielnie wykonać zabawkę dla dziecka?

Samodzielne wykonanie zabawki dla dziecka może dać nam ogromny respekt w oczach malucha. Szczególnie, jeśli zabawka zabawkiprzypadnie mu do gustu i będzie często przedmiotem jego zabaw. W rzeczywistości nie potrzeba dużych umiejętności oraz wielu narzędzi, aby samodzielnie stworzyć zabawkę dla swojego dziecka. Wystarczy odrobina chęci i motywacji, aby nawet wspólnie z maluchem przygotować wymarzoną zabawkę. Czasami dobrym pomysłem jest odrestaurowanie starych zabawek lub wykonywanie ich poszczególnych elementów do stworzenia nowej zabawki.

Dobrym sposobem na zabawę jest stworzenie wspólnie z dzieckiem domowej plasteliny, bowiem do tego celu potrzebujemy tylko mąki, wody oraz oleju roślinnego. Dziecko może być świadome, że stworzyło plastelinę razem z rodzicem, co będzie w jego opinii powodem do dumy, a my jako rodzice powinniśmy coraz częściej dawać dziecku takie powody. Z kartek papieru jesteśmy w stanie skonstruować dla naszego malucha latające samoloty, pojazdy czy pociągi, które mogą uczestniczyć w zabawie.

 
Sierpień 21st, 2014
Uncategorized

Szukaj

Enter Search KeyWord:     

O blogu

Cześć, jestem Asia. Zauważyłam (pewnie nie tylko ja), że ludzie bardzo się od siebie oddalają. Założyłam więc tego bloga, by pokazać proste sposoby na to, aby przywrócić jedność w rodzinie.